topstars.pl

topstars.pl – blog ogólnotematyczny

Emobility
Biznes

Dlaczego warto wybrać samochód elektryczny?

Naukowcy biją na alarm! Okazuje się bowiem, że sektor transportowy odpowiada za ponad 24% emisji gazów cieplarnianych w Polsce, a wiele z nich pochodzi bezpośrednio z samochodów osobowych. Oznacza to, iż sektor ten jest zaraz na drugim miejscu w naszym kraju po domowych urządzeniach grzewczych, odpowiedzialnych za skalę zanieczyszczenia powietrza. Jeśli zatem obecnie jeździsz tradycyjnym samochodem na benzynę, przejście na samochód elektryczny jest jednym z najlepszych sposobów na zmianę osobistego wpływu na środowisko naturalne. Takie zachowanie wpisuje się w coraz powszechniej promowany „zielony ład”, a emobility przynosi także inne korzyści. Dobrym wyborem może się okazać tutaj leasing auta elektrycznego, a dzięki ofercie spółek Volkswagen Financial Services (VW FS) jeszcze nigdy nie było to takie proste. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania w tym przedmiocie.

Zalety aut elektrycznych

Na wstępie jednak przyjrzyjmy się najważniejszym powodom, dla których warto zamienić samochód zasilany gazem (benzyną) na pojazd w pełni elektryczny. Jedna z głównych zalet pojazdów elektrycznych może wydawać się oczywista, ale jest zbyt ważna, aby ją pominąć. Wspomnieliśmy już o tym na wstępie – to korzyści dla środowiska naturalnego. Samochody elektryczne wytwarzają znacznie mniej szkodliwych emisji niż samochody napędzane gazem. Może to zatem wymiernie pomóc w zmniejszeniu zanieczyszczenia powietrza i złagodzeniu zmian klimatycznych. Ponadto dzięki mniejszej liczbie części, braku silnika i oleju, mniejszemu zużyciu hamulców i częściom, które nie wymagają regularnej konserwacji, samochody elektryczne mają znacznie niższe koszty konserwacji i napraw niż ich odpowiedniki zasilane gazem. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że oszczędza to właścicielom mnóstwo czasu, pieniędzy i bólu głowy. Samochód elektryczny można ładować przez noc (niemalże w ten sam sposób, w jaki co noc podłączamy nasze telefony!), mało tego – wystarczy zatrzymać się i naładować go podczas długiej podróży, nie stojąc w długich czasem kolejkach na stacjach benzynowych. Poza tym wiadomo jak teraz wygląda sytuacja z cenami paliw. 

Auto elektryczne w leasingu

Działalność VW FS umożliwia łatwy leasing samochodu elektrycznego bez dodatkowych i czasochłonnych formalności – sprawdź sam na: https://emobility.vwfs.pl/ . Tak naprawdę do przybicia transakcji wystarczy złożenie oświadczenia o stanie finansowym klienta, a przyspieszona procedura pozwala na uzyskanie pozytywnej decyzji już w dniu składania wniosku. Raty są bardzo elastyczne. Dzięki wspieranemu programowi „Mój elektryk” możliwe jest poza tym uzyskanie nawet 27 tysięcy złotych dotacji na nowy pojazd zeroemisyjny. Jest to zupełnie niezależne od samej umowy o leasing.