topstars.pl

topstars.pl – blog ogólnotematyczny

Uroda

Dobry tusz do rzęs – czyli jaki?

Wiele kobiet nie wyobraża sobie codziennego makijażu bez użycia tuszu do rzęs. Ten kosmetyk znacząco poprawia wygląd oczu i nadaje spojrzeniu głębi. Dobry tusz do rzęs powinien idealnie podkreślać kształt rzęs i skutecznie wzmacniać ich strukturę. W drogeriach znajdziesz wiele rodzajów tuszów do rzęs o odmiennym przeznaczeniu. Jak wybrać najlepszy produkt?

Co powinien zawierać dobry tusz do rzęs?

W bogatej ofercie tuszy do rzęs panie najczęściej szukają produktów o właściwościach pogrubiających. Pogrubione rzęsy zyskują na objętości, stają się bardziej widoczne i wyraziste. Aby osiągnąć ten efekt, producenci dodają do tuszów następujące składniki:

  • pigmenty,
  • woski,
  • oleje,
  • silikony,
  • polimery,
  • utwardzacze,
  • konserwanty.

Działanie pogrubiające jest możliwie głównie dzięki zastosowaniu wosków, które oblepiają rzęsy i optycznie je powiększają. Dzięki swojej unikalnej strukturze tusz pogrubiający dobrze trzyma się rzęs i z nich nie spływa. Dobrej jakości kosmetyk będzie się utrzymywał na rzęsach przez wiele godzin, zapewniając Ci atrakcyjny wygląd i długotrwałe uczucie komfortu.

Mascara do rzęs 2 w 1 – co ją wyróżnia?

Panie wyjątkowo chętnie sięgają po mascary do rzęs, które mają podwójne działanie. Takie kosmetyki zawierają wiele unikalnych składników, które umożliwiają widoczne wydłużenie i podkręcenie rzęs. Na uwagę zasługuje na przykład tusz do rzęs z dodatkiem mikrowłókien sztucznego jedwabiu, które przyczepiają się do rzęs, dzięki czemu zwiększają ich długość. Jaki efekt daje dobry tusz do rzęs? Kosmetyk wyposażony w specjalnie wyprofilowaną szczoteczkę może Ci z powodzeniem zastąpić zalotkę. Obecnie dużą popularnością wśród pań cieszą się również tusze do rzęs 2 w 1 o działaniu wydłużająco-podkręcającym i pogrubiająco-podkręcającym. Oba produkty pozwalają na uzyskanie długotrwałych i spektakularnych efektów. To, który z nich wybierzesz, powinno być uzależnione od Twoich preferencji, kondycji rzęs i rezultatu, jaki finalnie chcesz uzyskać.

Wodoodporny tusz do rzęs — dlaczego warto?

Wodoodporny tusz do rzęs to świetne rozwiązanie dla każdej kobiety. Ten kosmetyk przyda Ci się nie tylko wtedy, gdy wybierasz się na plażę, ale także w wielu codziennych sytuacjach. Wodoodporny tusz do rzęs również może mieć działanie pogrubiające, wydłużające i podkręcające, a jednocześnie kosmetyk nie zmyje się pod wpływem kontaktu z wodą lub potem. W efekcie możesz go wygodnie stosować w trakcie upalnych dni lub na różnego rodzaju imprezach. Wodoodporne tusze do rzęs są także odporne na działanie deszczu i wody w basenie. Jednak taki kosmetyk ma bardzo silne działanie, dlatego trzeba zawsze pamiętać o dokładnym oczyszczeniu rzęs z produktu przed pójściem spać. W innym wypadku tusz może zacząć się kruszyć, a jego zaschnięte resztki podrażnią skórę lub co gorsza, wpadną Ci do oka. W efekcie rano spojówki będą zaczerwienione i mocno podrażnione.

Dobry tusz do rzęs to kosmetyk, który koniecznie powinien znaleźć się w Twojej kosmetyczce. Dzięki niemu codzienne wykonanie makijażu stanie się wyjątkowo proste. Dobierz rodzaj produktu do Twoich potrzeb i nie zapomnij, aby od czasu do czasu dać rzęsom odpocząć od kosmetyków.