topstars.pl

topstars.pl – blog ogólnotematyczny

Lifestyle Uroda

Jak poprawnie myć włosy, aby były zdrowe i piękne?

Czy wiesz, że najprawdopodobniej przez cały czas źle myjesz swoje włosy? Niestety, ale większość z nas nawet nie ma o tym pojęcia! Jeśli po prostu moczysz włosy, nakładasz na nie szampon, masujesz i spłukujesz, to robisz to źle! Czym może to skutkować? Włosy szybko się przetłuszczają, są w złej kondycji, skóra głowy jest zanieczyszczona i ma zaburzoną warstwę hydrolipidową. Dodatkowo włosy nie układają się, źle wyglądają, wypadają i wolno rosną! Zmień kilka rzeczy, a szybko zauważysz różnicę. Oto one!

Czym powinno się myć włosy?

Zacznijmy od tego, czym powinniśmy myć włosy. Przede wszystkim szampon powinien mieć dobry skład, a więc na pewno powinien być pozbawiony silikonów, SLS i SLES. Dodatkowo samo mycie włosów to nie wszystko! Konieczne jest wprowadzenie odżywki, a nawet odżywek! Każdy powinien posiadać trzy rodzaje tego produktu: proteinową, humektantową oraz emolientową. Warto pomyśleć także o np. spieniaczu do szamponu lub masażerze do skóry głowy. To praktyczne i przydatne gadżety!

Jak poprawnie myć skórę głowy i włosy?

To bardzo ważne, aby myć zarówno skórę głowy, jak i włosy! Można powiedzieć, że tak naprawdę mycie głowy jest ważniejsze od włosów na długości. Tak więc wszystko zaczynamy od namoczenia włosów – od nasady aż po końce. Robimy to z użyciem ciepłej, ale nie gorącej wody. Następnie sięgamy po szampon i mieszamy go z wodą! To właśnie taki rozwodniony szampon możemy dopiero nakładać na głowę. Wmasowujemy płyn w skórę głowy za pomocą opuszków palców lub masażera. Całość spłukujemy. Nie wcieramy szamponu we włosy na długość! Spływająca woda wystarczająco umyje tę część. Teraz pora na odżywkę. Warto wczesać ją we włosy, przez co lepiej zadziała! Teraz płukamy włosy na długości.

Jakie są inne metody mycia włosów?

Ostatnio bardzo popularna stała się metoda mycia włosów nazywana OMO, czyli odżywka-mycie-odżywka. Najpierw zwilżamy włosy i nakładamy odżywkę proteinową na długość. Następnie myjemy skórę głowy szamponem i spłukujemy. Potem nakładamy inną odżywkę, na przykład emolientową. Wszystko znowu spłukujemy. Takie mycie daje naprawdę świetne efekty! Koniecznie sprawdź, co najlepiej sprawdza się u Ciebie i odwiedź stronę enebio.pl.