topstars.pl

topstars.pl – blog ogólnotematyczny

usuwanie bakterii
Dom

Jak posprzątać zapuszczone mieszkanie po nieboszczyku?

Sprzątanie po zmarłym nie jest prostym zadaniem dla bliskich zmarłej osoby. Dlatego też powstały specjalne firmy, które pomagają ludziom w tym ciężkim dla nich czasie. Dbają one o to, aby miejsce zgonu zostało profesjonalnie wyczyszczone – włączając w to usuwanie zapachów oraz usuwanie bakterii. Dowiedz się więcej na ten temat, czytając artykuł poniżej.

Czego dowiesz się z tego artykułu?

  • Co wydziela się z ludzkiego ciała po śmierci?
  • Usuwanie chorobotwórczych mikroorganizmów po zgonie
  • Sprzątanie po zmarłych – jak wygląda ten proces?

Co wydziela się z ludzkiego ciała po śmierci?

Ludzkie zwłoki po śmierci rozkładają się i wydzielają się z nich różne substancje. Zazwyczaj ciało jest pozbawione wody, a tkanki są wysuszone. Substancje wydzielające się z ludzkich zwłok po śmierci to głównie: tłuszcz, łój, naskórek, mocz, kał i krew.

Zwłoki wytwarzają również specyficzny zapach oraz trujące toksyny. Dlatego też nie zaleca się przebywania w nieposprzątanych miejscach, gdyż najpierw musi tam nastąpić usuwanie bakterii oraz usuwanie zapachów, a to są w stanie wykonać wyspecjalizowani pracownicy zajmujący się sprzątaniem po zwłokach.

Usuwanie chorobotwórczych mikroorganizmów po zgonie

W przypadku większości zgonów nie ma konieczności usuwania chorobotwórczych mikroorganizmów. Jednak w przypadkach śmierci w wyniku chorób zakaźnych, takich jak np. cholera, konieczne jest poddanie mieszkania specjalnej procedurze odkażania. Jedną z nich jest ozonowanie, które stosuje się z generatorami przemysłowymi ozonu o mocy maks. 240g/h. Jest to bezpieczny zabieg dla środowiska, gdyż O3 występuje w nim naturalnie. Jednak procedurę tą mogą wykonać tylko specjalistyczne firmy, bez udziału osób trzecich.

Sprzątanie po zmarłym – jak wygląda ten proces?

Jak już zostało wspomniane wyżej, sprzątanie po zmarłym powinno odbywać się za pomocą specjalnej firmy. Właściwe przedsiębiorstwo w tej branży powinno mieć działającą infolinię 24 h na dobę – taką firmą jest Kastelnik, który oferuje sprzątanie po zgonie Łódź i w okolicach. Jest to sprawdzona firma sprzątająca, która oferuje nie tylko czyszczenie miejsc zgonów, ale i również odkażanie spowodowane wypadkami w zakładach pracy.

Proces sprzątania po zmarłym powinien rozpocząć się od wyceny usługi. Następnie już pracownicy przechodzą do wykonywania pracy za pomocą specjalnych narzędzi i środków. Przebywają oni w przeznaczonych do tego ubraniach, które mają zapewnić im zabezpieczenie przed jadem trupim i nie tylko. W kolejnym kroku robotnicy przechodzą do czyszczenia oraz wyniesienia skażonych mebli i ogólnego wyposażenia mieszkania, które nie nadaje się już do użytkowania.

W skrajnych przypadkach, gdy mieszkanie jest przesiąknięte zapachem zgniłego ciała, pracownicy są zmuszeni pozbyć się niemal wszystkiego. Łącznie z podłogą i tynkiem.