topstars.pl

topstars.pl – blog ogólnotematyczny

modelowanie twarzy
Uroda

Modelowanie twarzy – od czego zacząć?

Kobiety nie zawsze są zadowolone z tego, jak prezentuje się ich twarz. Niektóre panie sądzą, że mają zbyt słabo zaznaczona kości policzkowe, inne narzekają na okrągłą buzię. Na szczęście za pomocą dobrego makijażu można wizualnie zniwelować naprawdę wiele. To tylko trik, ale działa i co najważniejsze, szybko poprawia nastrój, poczucie własnej atrakcyjności i zadowolenia z siebie. Warto nauczyć się prawidłowo modelować twarz, bo dzięki temu za dosłownie magicznym pociągnięciem pędzelka można pięknie wyrzeźbić kości policzkowe, podkreślić oczy.

Co jest potrzebne do modelowania twarzy?

Od czego rozpocząć modelowanie twarzy? Od bardzo dokładnego jej przestudiowania, najlepiej w świetle dziennym, przy oknie. Należy przyjrzeć się swojej twarzy, oceniając jej kształt. Następnie dokonać pewnych zakupów, bo bez rozświetlacza, bronzera, a także kompletu pędzli zwyczajnie nie da się modelować buzi. To podstawowy zestaw, bez którego nic nie zdziałamy. I chociaż na początku swojej przygody z modelowaniem twarzy może pojawić się pokusa, by postawić na kosmetyki tanie, lepiej nie popełniać tego błędu. Dlaczego? Bo bardzo tani rozświetlacz czy bronzer nie wygląda dobrze na twarzy. Zamiast osiągać coraz lepsze efekty w modelowaniu, możemy stracić zapał i chęć. Kosmetyki ze średniej półki cenowej, które spokojnie da się kupić w drogerii, będą dobrym wyborem.

Najważniejsze zasady modelowania

Jakie są najważniejsze reguły związane z modelowaniem twarzy za pomocą makijażu? Istotne jest to, aby bronzer nakładać na te partie twarzy, które chcemy ukryć, optycznie zmniejszyć, wyszczuplić. Rozświetlacz na odwrót. Przykładowo, jeżeli kobieta chce za pomocą makijażu wizualnie zmniejszyć i wyszczuplić nos, bronzer musi nałożyć na boki nosa. Na czubku nakładamy odrobinę rozświetlacza. Bronzer nakłada się poniżej kości policzkowych, rozświetlacz na ich szczytach. Warto spojrzeć, jak robią to profesjonalne makijażystki. Często na ich stronach internetowych można zobaczyć grafiki, na których wizualnie przedstawione jest to, na których partiach twarzy powinien być nałożony rozświetlacz, a na których bronzer. Wszystko to w zależności od kształtu buzi. w końcu inaczej modeluje się twarz okrągłą, a inaczej kwadratową.

Doświadczenie to podstawa

Warto trenować modelowanie twarzy, bo doświadczenie to podstawa. Chodzi nie tylko o to, aby kosmetyki nakładać w prawidłowych miejscach, ale również stosować odpowiednią ich ilość, nauczyć się dobrze je łączyć, rozcierać i blendować. To właśnie dzięki temu makijaż wygląda nienagannie, a twarz naprawdę zmienia swoje oblicze.