topstars.pl

topstars.pl – blog ogólnotematyczny

przedłużanie rzęs w domu
Uroda

Przedłużanie rzęs w domu – o czym warto pamiętać?

Jednym z atrybutów kobiecości są piękne długie i gęste rzęsy. O takich marzą chyba wszystkie dziewczyny. Niestety nie zawsze właśnie takie są dane z natury. Dodatkowo wykonywanie makijażu może pogorszyć ich stan. Mocno pocieranie oczu podczas demakijażu przyczynia się między innymi do tego, rzęsy wypadają. Na specjalne okazje, gdy pragniemy wyglądać lepiej niż zwykle, możemy pokusić się o przedłużanie rzęs w domu. Prawdziwe wachlarze będą nam dane tylko na kilka godzin, ale to właśnie wtedy możemy zrobić piorunujące wrażenie.

Przedłużanie rzęs w domu

Jak przedłużyć rzęsy samodzielnie w domu? Po pierwsze trzeba kupić sztuczne rzęsy oraz akcesoria, które służą do ich przyklejania. To między innymi dobra pęseta oraz klej. Wszystko możemy nabyć w każdej drogerii, perfumerii albo po prostu przez internet. Jeśli rzęsy przedłużamy okazjonalnie, najlepiej kupić te z wyższej półki cenowej, bo wyglądają one bardzo naturalnie. Wspaniale otwierają oczy i sprawiają, że wyglądają one na dużo większe. Na jakie rzęsy się zdecydować? Wszystko zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć. To mogą być rzęsy na pasku, które są generalnie prostsze do przyklejenia, jak też rzęsy w postaci pojedynczych kępek. Te drugie wyglądają dużo bardziej naturalnie. Jeśli przyklei się je umiejętnie, nie będzie śladu, że to rzęsy sztuczne.

Praktyka czyni mistrza

Warto pamiętać o tym, że trening czyni mistrza. Jeśli chcemy przedłużyć rzęsy w domu, bo zależy nam na wyjątkowym makijażu na jakąś okazję, lepiej wcześniej kilka razy trenować. Przyklejanie rzęs po raz pierwszy może być bowiem karkołomne, a efekt nie do końca taki, jak sobie się wymarzy. Rzęsy na pasku przykleja się w ten sposób, że niewielką ilość kleju nakłada się wzdłuż linii rzęs, a następnie za pomocą pęsety przykłada się cały pasek do powieki. Trzeba chwilkę poczekać, aż klej chwyci. Pasek należy następnie zamaskować na przykład w ten sposób, że wykona się makijaż kredką do oczu lub eyelinerem. Jeżeli chodzi o pojedyncze kępki rzęs, to te przykleja się głównie po zewnętrznej części oka. Wystarczy umieścić dwie kępki, aby oczy stały się bardziej wyraziste, a rzęsy gęstsze i dłuższe. To właśnie taki efekt jest najbardziej pożądany. Odchodzi się od stylizacji rzęs, która jest bardzo teatralna. Takie rzęsy nie wyglądają dobrze na co dzień, bo zwyczajnie widać, że są sztuczne. Warto wiedzieć o tym, że jeśli umie się delikatnie zdjąć sztuczne rzęsy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć je ponownie. Lepiej natomiast nie nosić ich przez kilka dni, bo może pojawić się swędzenie.