topstars.pl

topstars.pl – blog ogólnotematyczny

bandana stylizacje
Lifestyle

Kultowa bandana stylizacje z nią można robić hitowe

Bandana to bardzo popularna chusta, niemalże kultowa. Ostatnio zaobserwować można jej powrót, ponownie przeżywa swój renesans. Chustę nosić można na różne sposoby i zawsze będzie bardzo ciekawym dopełnieniem danej stylizacji. Idealna na spacery, na codzienne wyjścia do pracy sprawdza się też doskonale podczas uprawiania sportu.

Czym jest bandana?

To kwadratowa lub trójkątna chusta, którą można nosić na głowie lub na szyi. Zazwyczaj jest ona zdobiona w bardzo ciekawe wzory etniczne lub geometryczne. Jest kolorowa i doskonale sprawdzi się jako część garderoby na co dzienne wyjścia. Bandana była bardzo modna w latach 90, poprzedniego wieku, kiedy to szturmem podbiła ulice i stała się ponownie modnym elementem garderoby.
Każda bandana stylizacje daje przeróżne, można ją na wiele sposobów zakładać na głowie, wplatać we włosy, nosić na ręku i za każdym razem będzie bardzo dobrym dodatkiem do całego danego imagu.

Bandana w roli głównej

Bandana zawsze zwróci na siebie uwagę, bez względu na to czy założymy ją na głowę, rękę, przypniemy do spodni. Ona zawsze odpowiednio się dopasuje i stworzy idealny duet z okularami, z jeansem albo z kurtką skórzaną lub też z czapką z daszkiem.
Jeśli chodzi o bandanę, to też nigdy w jej przypadku nie trzeba ograniczać się do danego koloru, ponieważ tego typu chusty są produkowane w bardzo przeróżnej kolorystyce i o bardzo zróżnicowanym wzornictwie.

Bandana doskonale prezentuje się na głowie. Może być opaską podtrzymującą włosy, chustą wplecioną w warkocze albo w kok. Może być ochroną przed słońcem, ciekawym dodatkiem do reszty stylizacji lub ozdobą do danej fryzury. Akcentuje cały wygląd i dlatego doskonale sprawdza się jako dodatek fantazyjnie zaczepiony do spodni jeansów, opaska na ręku czy oplatająca szyję ozdoba.
Bandanę można założyć bez problemu, upiąć czy wystylizować dzięki temu, że jej kształt jest kwadratowy lub trójkątny. Może być ona chustką, kokardką, zrolowana bandana nagle staje się wąskim paskiem, który można z łatwością przewiązać, na ręku, torbie czy na pasku.

Pomysły z bandaną

Pomysłów na noszenie bandany jest bardzo dużo. Po prostu kreatywność związana z jej noszeniem nie zna granic. Bandana może być założona na głowie jak zwykła chustka, można ją odwrócić i jej róg może być na czubku głowy fantazyjnie związany. Może być szeroką opaską lub wąską, założoną na czoło. Z powodzeniem da się nią opleść kok lub wplątać ją w warkocz. Na ręku czy na szyi można zrobić z niej fantazyjną kokardę, można ją ukryć pod czapką z daszkiem lub zastąpić nią kapelusz.