topstars.pl

topstars.pl – blog ogólnotematyczny

Lifestyle Uroda

W jakiej kolejności nakłada się kosmetyki? Poznaj kroki w pielęgnacji!

Obecnie pielęgnacja twarzy jest na naprawdę wysokim poziomie. Coraz więcej osób podchodzi do tego w rozsądny, przemyślany sposób. Można powiedzieć, że pielęgnacja jest świadoma! Jednak wciąż wiele osób dopiero rozpoczyna swoją przygodę z odpowiednim doborem kosmetyków, wieloetapową rutyną oraz dbaniem o swoją skórę. Dlatego właśnie dziś podpowiemy, jak powinna wyglądać Twoja pielęgnacja! Dowiesz się, jak nakładać poszczególne kosmetyki i jak działać krok po kroku!

Kroki w pielęgnacji – jakie są?

Zacznijmy od samego początku. Aby pielęgnacja była skuteczna i świadoma potrzeba nam kilku ważnych zasad. Trzeba trzymać się poszczególnych kroków i żadnego nie omijać! Tak więc najpierw zaczynamy od oczyszczania. Pierwszym etapem jest demakijaż, a następnie umycie twarzy z wodą. Kolejnym krokiem jest tonizacja. Tak przygotowana skóra jest gotowa na przyjęcie kosmetyków pielęgnacyjnych. Teraz możemy nałożyć serum, a na to krem. Jednak jest to najbardziej podstawowa rutyna pielęgnacyjna. Możemy do niej dołożyć jeszcze kilka innych kosmetyków. Warto je wprowadzić, ale trzeba wiedzieć, w jakiej kolejności!

Jak nakłada się poszczególne kosmetyki?

Tak więc zacznijmy do etapu tonizacji. Co powinniśmy po niej nałożyć? Tak jak już wyżej wspomnieliśmy, to czas na nałożenie serum. Może być to kwas, może być to coś nawilżającego lub każda inna substancja bądź mieszanka. Ważne, aby była ona o konsystencji serum. Teraz możemy na to nałożyć esencję bądź booster. Trzeba jednak zwrócić uwagę, aby produkty nie zawierały składników, których nie można używać razem. Teraz pora na krem pod oczy, a następnie krem do twarzy. W zależności od tego, czy kładziemy się spać, czy jest to nasza poranna pielęgnacja, teraz jest odpowiedni moment na krem z filtrem. Używamy go rano. Wieczorem z kolei możemy domknąć swoją pielęgnację olejem. Warto też nałożyć bogaty balsam na usta oraz odżywkę na rzęsy i brwi. Więcej: kotwicapiekna.pl.

Świadoma pielęgnacja – to nic trudnego!

Znając podstawowe kroki pielęgnacyjne oraz kolejność nakładania kosmetyków możemy rozpocząć swoją przygodę ze świadomym dbaniem o skórę! Nie zapominaj także o swoim ciele i włosach! One także pragnąć świadomej pielęgnacji, która będzie do nich odpowiednio dobrana. To bardzo ważne, aby skupić się teraz na znalezieniu najlepszych kosmetyków, które polubią się z naszą cerą. Na pewno Ci się to uda, ale bądź rozważny! Pielęgnacja to nic trudnego, jeśli tylko się z nią polubisz.