topstars.pl

topstars.pl – blog ogólnotematyczny

kosmetyki termoochronne
Uroda

Kosmetyki termoochronne – niezbędne w przypadku stylizacji na gorąco

Niestety istnieje bardzo wiele czynników, które szkodzą włosom, a jednym z tych, które mają na pasma najgorszy wpływ, jest z pewnością wysoka temperatura. Warto zatem unikać stylizacji na gorąco kiedy tylko jest to możliwe. Co jednak, kiedy włosy bez prostownicy wyglądają fatalnie albo pasma przetłuszczają się tak mocno, że trzeba je myć każdego poranka i używać suszarki? Wówczas niezbędne jest sięgnięcie po kosmetyki termoochronne, które przynajmniej częściowo ochronią pasma przed zgubnym wpływem bardzo wysokiej temperatury.

Fatalny wpływ wysokiej temperatury na włosy

Najgorszy wpływ na kondycję włosów ma stosowanie prostownicy, lokówki, karbownicy czy falownicy, a więc tych urządzeń, które rozgrzewają się do bardzo wysokiej temperatury, a ich gorące elementy mają bezpośrednią styczność z włosami. Zazwyczaj już po jednokrotnym użyciu takiego urządzenia można zauważyć, że włosy zmatowiały. Jest to związane z tym, że wysoka temperatura niszczy ochronną, tłuszczową otoczkę w łodydze włosa. Im częściej powtarza się takie zabiegi, tym gorsza kondycja włosów. W czasie wielkiej popularności prostowanych włosów wiele kobiet miało zwyczajnie popalone przez ten zabieg włosy, a jednocześnie nadal z niego nie rezygnowały. Trudno się temu dziwić w sytuacjach, gdy po wyprostowaniu czy polokowaniu włosy wyglądają dużo lepiej niż bez tych zabiegów, jednak warto zastanowić się, czy ich zdrowie nie jest ważniejsze. Jest zresztą wiele sposobów na to, by zastąpić stylizację na gorąco innymi, mniej szkodliwymi rozwiązaniami. Może to być na przykład modelowanie z użyciem suszarki. Ona także nie ma dodatniego wpływu na włosy, jednak jest mniej szkodliwa, choćby dlatego, że wydmuchuje gorące powietrze, a nie ściska włosy metalowymi płytkami przez dłuższy czas. Poza tym wielką korzyścią jest fakt, że można używać suszarki z chłodnym nawiewem, a także z jonizacją, która wręcz odżywia włosy.
Kiedy zaś takie rozwiązania nie wchodzą w grę, jedynym dobrym wyjściem jest sięgnięcie po wspomniane kosmetyki termoochronne.

Co można znaleźć?

Tego rodzaju preparaty mają formę kremów czy odżywek, a najczęściej sprayów, dzięki czemu ich użycie trwa chwilę, a przy tym są lekkie, więc nie obciążają włosów. Jeśli do tego dodać ich przystępne ceny, nie ma powodu, by po nie nie sięgać. Zapewniają one skuteczną ochronę przed wysoką temperaturą prostownicy, lokówki czy suszarki, warto więc stosować je za każdym razem, gdy stosuje się takie urządzenia. Co więcej, często mają one dodatkowe działania – mogą podkręcać skręt loków czy wygładzać prostowane pasma.