topstars.pl

topstars.pl – blog ogólnotematyczny

broda
Uroda

Jak prawidłowo pielęgnować brodę?

Broda jest wyrazem męskiej osobowości. Właśnie dlatego coraz więcej panów decyduje się na zapuszczenie zarostu. O jej popularności świadczą pojawiające się jak grzyby po deszczu liczne barber shopy, gdzie styliści dbają o jej nienaganny wygląd. Regularna pielęgnacja ma bowiem kluczowe znaczenie dla wysokiej jakości zarostu. Jak prawidłowo dbać o brodę? Co robić aby wyglądała efektownie i podkreślała męski look? Sprawdź co radzimy, a przekonasz się, że ujarzmienie brody nie jest wcale takie trudne, jakby się wydawało.

Pielęgnacja brody – od czego zacząć?

Jeżeli chcesz mieć gęstą, lśniącą i długą brodę musisz o nią odpowiednio zadbać. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim zdrowe odżywiania z dużą zawartością białka, gdyż to ono ma znaczący wpływ na wygląd struktury włosa. Na wygląd brody wpływa także higieniczny tryb życia, odpowiednia ilość snu i aktywność fizyczna na świeżym powietrzu. Oczywiście bardzo ważne jest pielęgnowanie brody. Nie można dopuścić do tego aby kosmyki rosły we wszystkie strony, jak im się zachce, ale należy je ujarzmić odpowiednio dobranymi kosmetykami, przeznaczonymi do pielęgnacji zarostu.

Jakie akcesoria i kosmetyki są potrzebne do pielęgnacji brody?

Aby mieć zadbany zarost należy pamiętać o jego regularnym myciu i czesaniu. Bardzo dobrym wyborem jest specjalny szampon do brody, który posiada naturalne składniki, nie powoduje podrażnień i bardzo dobrze oczyszcza zarost z różnych nieczystości i zapachów. Czesanie brody jest równie ważne. Pozwala uzyskać jej zadbany wygląd, lepsze ukrwienie i szybsze przyswajanie składników odżywczych, zawartych w kosmetykach. Idealnym rozwiązaniem jest specjalna szczotka do brody, tzw. kartacz. Takie narzędzie jest idealne dla każdego brodacza, ponieważ nie tylko idealnie ułoży brodę, ale także oczyści skórę pod nią z martwego naskórka i wzmocni cebulki włosowe. Nie należy zapominać o nożyczkach, który przydają się do podcinania zarostu.

Pielęgnacja brody na najwyższym poziomie

Markowe kosmetyki to strzał w dziesiątkę, ponieważ pozwolą ci na utrzymanie brody w idealnym stanie. Oprócz szamponu bardzo ważny w łazience każdego brodacza jest specjalny olejek, który nie tylko pięknie wymodeluje zarost, ale także także odżywi go i nawilży oraz sprawi, że broda będzie się pięknie błyszczeć i pozbawiona zostanie nieprzyjemnych zapachów. Przyda się także balsam, który efektowni wymodeluje brodę oraz wosk o ulubionym zapachu, dzięki któremu ułożysz brodę nawet w najbardziej wymyślne kształty.
Wszystkie akcesoria i kosmetyki znajdziesz w sieci. Sklep Barbersupply.pl oferuje produkty kultowych marek, specjalnie przeznaczonych do stylizacji brody. Mają tam wszystko czego potrzebujesz.