topstars.pl

topstars.pl – blog ogólnotematyczny

materac dla dziecka
Lifestyle

Wygodny materac dla dziecka

Każdy rodzic wie, że życie z małym dzieckiem jest uwarunkowane jego preferencjami odnośnie snu. Jeśli malec przesypia ciągiem sześć godzin, rodzice mogą odpocząć. Jeśli zaś dziecko preferuje sen interwałowy, budząc się w cyklach co jedna, dwie godziny, na spokojny sen i koncentracje w ciągu dnia rodzice nie mogą liczyć. Jednym z czynników, który odpowiada za zdrowy sen jest wygodny i odpowiednio dobrany materac dla dziecka.

Cena idzie w parze z jakością materaca

Materac dla dziecka to przedmiot, na którym lepiej nie oszczędzać. Wyższa cena gwarantuje lepszej jakości sprzęt, który nawet, gdy będzie już za mały na dziecko, będzie mógł służyć jego młodszej siostrze, czy bratu. Tańsze rozwiązania mogą nie wytrzymać użytkowania nawet jednego maluszka. I będziemy zmuszeni na zakup kolejnej sztuki.

Materac dla alergika

Dzieci często cierpią na alergie, dlatego lepiej nie czekać, aż coś zacznie powodować wysypki skórne u dziecka. Często powłoka, którą pokryty jest materac dla dziecka wykonana jest z tworzyw sztucznych, nieprzyjaznych dla wrażliwej skóry. Podobnie bywa z piankami wypełniającymi wnętrze materaca, one również mogą powodować alergię. Żeby zapobiec tego typu zdarzeniom postawmy na materac dla dziecka oznaczony jako hipoalergiczny. Najlepiej aby jego pokrowiec był uszyty z tkaniny bawełnianej pochodzącej z upraw ekologicznych. Co do wsadu materaca, w sprzedaży dostępne są materace gryczano-kokosowe, jako zdrowsza alternatywa dla sztucznej pianki wypełniającej wnętrze materaca. Naturalne wypełnienie jest szczególnie popularne w materacach dla niemowląt.

Materac dla dziecka – gruby czy cienki

Kolejnym czynnikiem, branym pod uwagę przy zakupie materaca dla dziecka jest jego grubość. Najogólniej mówiąc, podobnie jak w przypadku materacy do spania dla dorosłych, im grubsza warstwa pianki, tym lepiej. Choć oczywiście dzieci bardzo maleńkie, albo drobnej budowy i niewielkiej wagi nie wymagają bardzo grubych materacy. Im mniejsza waga dziecka, tym mniejszy nacisk na materac. Przy okazji grubości materaca można wspomnieć jeszcze o materacach dwustronnych, które można przekręcać. To bardzo wygodne rozwiązanie, polecane także ze względów higienicznych. Małym dzieciom zdarza się nocne moczenie, na czym cierpi pościel i materac. Gdy nie uda nam się dosuszyć materaca, można go obrócić, nie narażając go przy tym na zawilgocenie.

Materac dla dziecka to zakup wymagający wcześniejszego przemyślenia. Dobrze dobrany zapewni spokojny sen dziecku i przy okazji całej jego rodzinie. Materac dla dziecka to inwestycja, która procentuje przespanymi nocami.

spadental.pl