topstars.pl

topstars.pl – blog ogólnotematyczny

opalanie natryskowe
Lifestyle

Co to jest opalanie natryskowe?

Moda na opaleniznę nigdy nie minie. Ale z powodu szkodliwego promieniowania UV lepiej wybrać inne metody, dzięki którym można mieć piękną i brązową skórę. Zamiast więc czekać na upalne dni i leżeć wtedy na kocu, warto skorzystać z bezpiecznego i efektywnego zabiegu, jakim jest opalanie natryskowe. Sposób ten jest szczególnie polecany osobom z bladą skórą.

Przygotowanie się do zabiegu

Takie opalanie trwa krótko, bo tylko od 10 do 20 minut. Nie wystarczy jednak, że tuż przed jego rozpoczęciem, zapłacimy ponad 100 zł. Trzeba jeszcze przestrzegać pewnych, ustalonych zasad. Jakich dokładnie?

Po pierwsze konieczne jest wykonanie depilacji całego ciała (robi się to dobę przed samą wizytą). Po drugie niewskazane jest nakładani jakichkolwiek preparatów o charakterze nawilżającym oraz antyperspirantów i różnych perfum. Dlaczego? Odpowiedź jest oczywista. Chodzi o to, aby skóra była idealnie sucha oraz jednocześnie czysta.

To nie wszystko. Ważny będzie także odpowiedni ubiór. Mianowicie poza jednorazowym czepkiem, bielizną i klapkami, które zostaną wręczone w profesjonalnym gabinecie, należy mieć na sobie luźny i jednocześnie ciemny strój. Tylko wtedy można być pewnym, że po powrocie do domu opalenizna nie będzie uszkodzona.

Opalanie natryskowe – przebieg

W trakcie zabiegu, osoba marząca o brązowej skórze, ma spryskane ciało albo jego wybrane elementy. Do tego używa się specjalnego barwnika, a całość jest przeprowadzana w bardzo sterylnej i bezpiecznej dla zdrowia kabinie za pomocą odpowiedniego urządzenia (wygląda jak pistolet mający swoje zastosowanie w malowaniu różnych pomieszczeń).

Dla każdej osoby jest dobierana odpowiedni kolor pigmentu. Opalanie natryskowe sprawia, że skóra będzie odżywiona i nawilżona. Trzeba jednak pamięć, by po zakończonym zabiegu nie zmywać barwnika.

Zalety tego rodzaju opalania

Jeżeli chodzi o plusy zabiegu, to najważniejszym jest oczywiście stuprocentowe bezpieczeństwo. Wielu doświadczonych kosmetologów poleca skorzystać z opalania natryskowego, bo pigment tworzony jest z naturalnego cukru wchodzący w dobry kontakt z aminokwasami.

Kolor wakacyjnej, pięknej, wymarzonej, jak najbardziej śniadej opalenizny będzie więc możliwy bez konieczności wizyt w solarium czy podróży nad morze Bałtyckie, gdzie promieniowanie UV szczególnie daje o sobie znać. W opisywanej w tym artykule metodzie nie ma mowy o zagrożeniu w postaci różnych chorób skóry i innych widocznych schorzeń. Opalanie natryskowe sprawia, że naskórek będzie prezentował się młodo i zdrowo.