topstars.pl

topstars.pl – blog ogólnotematyczny

stylizacje festiwalowe
Moda

Stylizacje festiwalowe, czy co najlepiej sprawdzi się na koncertach pod gołym niebem?

Festiwale muzyczne to wydarzenia, w których biorą udział setki tysięcy osób. To nie tylko świetna okazja do tego, aby posłuchać różnorodnej muzyki i poznać ludzi. To również czas, kiedy możemy pokazać własny styl, stworzyć stylizacje, które podbiją serca ludzi na całym świecie. Festiwale takie, jak na przykład kalifornijska Coachella, przyciągają uwagę miłośników świetnego stylu. Zdjęcia zwykłych śmiertelników oraz największych gwiazd, które biorą udział w tym festiwalu, są później na stronach internetowych największych modowych magazynów świata.

Co wspólnego ma moda i festiwale muzyczne?

Moda to element kultury współczesnego człowieka. Wyraźnie widać to między innymi właśnie podczas takich wydarzeń, jak festiwale muzyczne. Są one popularne już od kilkunastu lat. Największe festiwale muzyczne świata to wręcz parada mody. Można podczas nich zobaczyć tak wyszukane stylizacje, ubrania i dodatki od największych projektantów świata, a także rzeczy z drugiej ręki, które dosłownie dostały drugie życie. To moda inna niż wszystkie. Na żadną okazję kobiety i mężczyźni nie stylizują się tak, jak właśnie na festiwale. Mówi się nawet o modzie festiwalowej. Obowiązują wtedy pewne zasady dotyczące stroju, ale też fryzury czy makijażu. Co więcej, coraz częściej znani projektanci mody tworzą swoje kapsułowe kolekcje właśnie z okazji festiwali. Czy ktoś potrzebuje jeszcze dowodów na to, że moda i festiwale idą w parze?

Stylizacje festiwalowe, czyli co założyć na święto muzyki?

Każdy festiwal muzyczny to takie małe święto dla melomanów. A jeśli melomanem jest jednocześnie prawdziwa miłośniczka mody, tym lepiej. W jakich strojach poczuje się ona doskonale na festiwalu? Warto zwrócić uwagę na rzeczy w stylu boho, na przykład na kimona, długie narzutki z koronki, które często nazywane są też płaszczami. Zakłada się je na kuse topy oraz króciutkie szorty z jeansu. Do tego obowiązkowo kowbojki ze skóry zamszowej. Takie buty, ewentualnie czarne glany, to najbardziej pożądane obuwie na festiwal. Można sięgnąć również po bardzo modne kalosze, najlepiej te znanej marki, które kosztują nawet kilkaset złotych za parę. Wśród dodatków królują kapelusze, paski, a także biżuteria noszona w dużej ilości. Na festiwalu zwyczajnie nie można mieć zbyt wiele naszyjników czy bransoletek. Skąd czerpać pomysły na festiwalowy look? Warto spojrzeć na zdjęcia z takich festiwali, jak na przykład Coachella. To właśnie tam można odkryć mnóstwo inspiracji, które dostarczają zarówno zwykłe kobiety, jak też gwiazdy muzyki z Rihanną na czele.